TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi ve Burkon Turizm işbirliğinde tarafından düzenlenen “Bursa Yapı Yaşam Fuarı ve Kongresi” başladı.

26 yıllık geçmişi ve tecrübesiyle ülkemizin ve dünyanın en köklü organizasyonları arasında yer alan “Bursa Yapı Yaşam Fuarı ve Kongresi” geniş bir katılımla kapılarını açtı. Fuara iş ve siyasetten birçok ünlü isim ilgi gösterdi.
Bir çok fuar standının sergilendiği fuara ilgi büyüktü
“Bursa’nın en büyük yapı yaşam buluşması yeniden doğuyor” sloganıyla lanse ettikleri organizasyonun her yönüyle Bursa’ya yakışacağını söyleyen Şimşek sözlerini şöyle tamamladı: “Biz bu fuarla nitelikli katılımcı bekliyoruz. Bu yüzden fuarın ilk 2 günü yalnızca profesyonellere açık. Bizim hem hinterlandımızda olan Kütahya, Bilecik illeri hem de bizim yakın bölgemizde yer alan Eskişehir, Manisa, İzmir, İstanbul, Çanakkale, Kocaeli gibi illerden çok sayıda meslektaşımızı buraya getireceğiz. Burada dolu dolu bir etkinlik gerçekleştireceğiz. Bunun dışında zaten sergi ve fuarla ilgili bazı gelişmeler, yurt dışından alım heyetleri gelecek. İkili görüşmeler gerçekleştirilecek. Kongre ayağı yine aynı şekilde devam ediyor. Kısacası Bursa’ya yakışacak bir fuar ve kongre düzenledik.”

Açılışta konuşan Bursa Vali Yardımcısı İbrahim Avcı da Yapı Yaşam Fuarı ve Kongresi’nin Bursa’nın markası ve gururu olduğunu söyledi. Bursa Büyükşehir Başkan Vekili Atilla Ödünç de kentlerin insanlar gibi olduğuna vurgu yaptı. TMMOB Mimarlar Odası MYK Üyesi Oğuz Develi de kongre ve fuarın başarılı olmasını diledi. Konuşmaların ardından fuar alanına geçen katılımcılar alkışlar eşliğinde 27. Bursa Yapı Yaşam Fuarı ve Kongresi’nin açılış kurdelasını kesti. Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından fuar alanında bulunan fuar standları

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü