YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen Türk yapı sektörünün en köklü ihtisas fuarlarından biri olan Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, 12.8 milyar dolarlık inşaat harcamasıyla Türkiye genelindeki inşaat harcamalarından yüzde 17,3 oranında pay alan Ankara ve bölgesinin, yapı sektöründeki en verimli ticari platformu özelliğini taşıyor.

ITE Turkey ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, Türkiye ekonomisinin yükselen değeri yapı sektöründe, yılın en önemli buluşmalarından biri olan bu fuarın, sektörün önemli büyüme alanlarından biri olan bölgedeki ticari ve ekonomik faaliyetlere destek olduğunu belirerek, şunları söyledi:

“YEM Fuarcılık olarak, 38. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un ardından Ankara’da düzenlediğimiz 28. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, bölgenin inşaat malzemeleri pazarına yönelik, bu yıl da önemli bir rol üstleniyor. Yapı Fuarları – Turkeybuild’in öncelikli başarı kriterlerinden biri sektörün ticari potansiyeline sağladığı katkıdır. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara’da da temel motivasyonumuz, bir sergi alanı sağlayıcılığının çok ötesinde, hitap ettiğimiz kesimlere profesyonel bir iş ve iş geliştirme platformu sağlayabilmektir. Her zamanki gibi yapı sektörü adına büyük heyecan duyuyoruz.’’

Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, YEM Fuarcılık’ın 38 yıllık tecrübesiyle birlikte her yıl daha büyük başarılara imza attığını vurgulayan Başer, “Fuarımız, yapı sektörünün büyümesinde önemli rol oynayan bu bölgede, bu yıl da hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için verimli iş birliklerinin yaratılacağı bir platform olacak. Fuarımız kapsamında yaratılacak yeni iş ve işbirliği olanaklarının öncelikle düzenlendiği bölgeye ve sonrasında ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaya devam edeceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. “Lima fuar” tarafından tasarlanan bir çok fuar standı beğeni topladı.

Geçtiğimiz yıllarda yüzde 20 büyüyerek 12 bin metre kareye ulaşan alanında, 200’den fazla katılımcının fuar standı kurduğu, ürün, hizmet ve teknolojisini 30 bin ziyaretçi ile buluşturanTurkeybuild, 4 Ekim’e kadar devam edecek.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü